A'dan Z'ye Sırala  Z'dan A'ye Sırala  Artan Tarihe Göre Sırala  Azalan Tarihe Göre Sırala
Ana Sayfa
 Grevden Sonra
Grevden Sonra

Yazar : Hakkı Özkan

Yayın Evi : Yaba Yayınları
Basım Yılı : 2007
Sayfa Sayısı : 296 Sayfa
ISBN No : 978-975-386-073-0
Ebatı : 13, 5x19.5 CM
Fiyatı : Fiyat Listesi


“NURI, kendisine hazırlanan oyundan, hakkında konuşulanlardan habersiz çalışıyordu. Boğulacak gibiydi: “Solcu, solcu, solcu... Sonra!... Burada bana iş yok. Güvenilecek adamlar değil.” “Ben de solcuyum.” derken Kenan’ın suratında köpeksi, sinsi bir şeyler görür gibi olmuştu. Duymuştu, gazetelerde okumuştu, yakın arkadaşlarının başına gelmişti, Grevden arta kalmıştı. Senden yana gözüken, sonra da gidip aleyhinde raporlar düzenleyenler görmüştü. Üzücü, kötü... Düşmanları birinin adını solcuya ya da komüniste çıkarıyorlar, iftiralar atıyorlar, adam kendini kurtarıncaya kadar çekmediği çile kalmıyordu. Kenan’la konuştuktan sonra bu basımevinde birileriyle aralarında kötü bir şeylerin geçeceğini ön sezisi söylüyordu. Ileri geri konuşmaya başlamıştı Cemal.” (kitaptan)

“Grevden Sonra‘yı gözlerim yaşararak bir daha okumuş oldum. Arı, duru bir Türkçeyle anlatılanların gözyaşartıcı bir gerçeklik taşıdığını sizler de göreceksiniz. Çünkü romanın karakterleri terle yoğurulmuş emek insanları. Balzac “Sönmüş Hayaller”inde Paris’in yayın - basım dünyasını nasıl anlatıyorsa bizde de Hakkı Özkan’ın kaleminden yayın-basınımızın başkenti Istanbul’un Cağaloğlu’su anlatılıyor. Türkiye basım emekçilerinin dünyasının ekmek kavgası olan Grevden Sonra’yı Hakkı Özkan’dan başkası yazamazdı elbet. Bu roman, emek insanlarımızı anlatan klasikler içinde en önlerde yer alacak ağırlıktadır kuşkusuz.
Anısına saygıyla.” (Aydın Doğan)     Sayfayı Yazdır
 YAZDIR

Bu Ürüne Ait Yorum Bulunmamaktadır.
Ana Sayfa  -   Kitaplar   -   Yaba Edebiyat Dergisi  -   Yaba Sahaf  -   Yazar Odası  -   Kimlik  -   İletişim       E-Posta: yaba@yabaedebiyat.com

ADRES : Galipdede Caddesi No:55/1 Tünel Beyoğlu, İstanbul        Tel: 0212 293 3606

      Yaba Yayınları - Anadolulu çağdaş halklara saygılı bir yayın harmanı © 2009 - 2018        Her Hakkı Saklıdır.
 Webmaster52
 Yaba Yayınları