A'dan Z'ye Sırala  Z'dan A'ye Sırala  Artan Tarihe Göre Sırala  Azalan Tarihe Göre Sırala
Ana Sayfa
 Kurbağalar
Kurbağalar

Yazar : Aristofanes

Yayın Evi : Yaba Yayınları
Basım Yılı : 2006
Sayfa Sayısı : 128 Sayfa
ISBN No : 975-386-112-5
Ebatı : 13, 5x19.5 CM
Fiyatı : Fiyat Listesi

Aristophanes, milattan önce beşinci yüzyılın ortalarında yaşamış,eserleri günümüze ulaşan ilk Yunan komedya yazarıdır.Zamanın en büyük festivalleri olan Dionysos ve Lenaia festivalleri için yazdığı komedyalarla ün saldı.Otuzun üstünde oyun yazmıştır fakat bunların sadece on bir tanesi günümüze ulaşmıştır.Politika,din ve edebiyat konularında mizahi ve fantastik hicivli yaklaşımı,kuşkusuz derin inancının ve samimi yurtseverliğinin bir sonucudur.Buna rağmen Atina yasalarına karşı çıkma suçuyla birçok kez yargılanmıştır.

Kurbağalar Euripides’in ölümündeen sonraki yıl,Aristophanes’in bu yazara atfettiği Yunan trajedisinin yıkılmasına yas tutulurken yazılmış ve ilk kez M.Ö.

405’te Dionysos Festivali’nde oynanmıştır.Eser,Aristophanes’in parlak tarzının,neşeli mizah ve ana karakteristiği olan hevesli satirik yaklaşımıyla şiir ve esprinin karışmasının çarpıcı bir örneğidir.

Bu ölümsüz eserin yeni bir çevirisini Yaba Tiyatro Dizisinde gururla sunuyoruz. Sayfayı Yazdır
 YAZDIR

Bu Ürüne Ait Yorum Bulunmamaktadır.
Ana Sayfa  -   Kitaplar   -   Yaba Edebiyat Dergisi  -   Yaba Sahaf  -   Yazar Odası  -   Kimlik  -   İletişim       E-Posta: yaba@yabaedebiyat.com

ADRES : Galipdede Caddesi No:55/1 Tünel Beyoğlu, İstanbul        Tel: 0212 293 3606

      Yaba Yayınları - Anadolulu çağdaş halklara saygılı bir yayın harmanı © 2009 - 2018        Her Hakkı Saklıdır.
 Webmaster52
 Yaba Yayınları